مزایای هم نشینی با گیاهان سبز

در زندگی شهری امروزی کسانی که زمان قابل توجهی را در کنار گیاهان سبز، چه بر روی بالاکن‌ها، پشت بام‌ها و داخل محیط کار و زندگی، سپری می‌کنند، در حال استفاده از مزیت‌های مهم همنشینی با گیاهان می‌باشند. ما اینک در ادامه به برخی از مزایا و فوائد آن اشاره میکنیم، شرکت آرایه سبز گل آذین برآن شد تا بررسی عمیق‌تر و علمی‌تری از مطالعات، آمار و برنامه‌های کاربردی، در این زمینه جمع‌آوری کرده تا بتواند راه حل های طبیعی ساده را کاربردی کند. لازم نیست به عنوان یک روانشناس زیست محیطی به درک گیاهان پرداخت ولی باید دانست مزایای طراحی داخلی یا دکوراسیون گیاهی داخلی فراتر از زیبایی آنها است. در ادامه به تعاریف و برخی از مزیت‌‌های هم نشینی پرداخته خواهد شد.

 

ادامه مطلب

گیاهان سبز و نورهای مصنوعی

چگونه گیاهان سبز را با نور سبز پرورش دهیم؟

این مقاله سعی دارد مطالب مختصری در رابطه با پرورش گیاهان با استفاده از نور مصنوعی را توضیح بدهد. این نوشتار به هیچ وجه قصد ارائه مطالب مشروح را نداشته و فقط بر روی سر فصل ها اشاره میکند.

بیشتر بدانید . . .

سيستمهای آبياری تحت فشار و تولید نسیم و باد مصنوعی

سيستمهای آبياری تحت فشار( قطره اي و بارانی ) تولید نسیم و باد مصنوعی

كشور ايران از نظرموقعيت استراتژيكي و اقليمي يكي از كشورهاي بي نظير در كره زمين است با وسعتي برابر كيلومتر مربع 1648000 ( البته با محاسبات جدید مقداری نیز افزایش پیدا کرده است ) از شمال تا جنوب واز شرق تا غرب داراي آب و هواي متغير با اقليم هاي متفاوت است. در كشوري با اين همه نعمات خداداي ، نبايد فقر يافت شود . در حاليكه معضلات اجتماعي امروز ناشي از عدم بكار گيري نيروها در استفاده از اين نعمات مي باشد. از جمعيت 60 ميليوني كشور 170 ميليون دانش آموز و ميليونها دانشجو و متخصص كه هر ساله رقمشان در حال فزوني است ، به صف جويندگان كار مي پيوندند.

ادامه مطلب

گلخانه

ساخت گلخانه های کوچک جهت فعالیتهای کشت محدود ، هم از جنبه های اقتصادی و هم تفریحی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. باغدارانی که در باغات تا 20 هزار متر مربع ساکن هستند و یا دارای خانه ای مسکونی هستند و تمایل دارند تا با ایجاد یک گلخانه کوچک نیازهای خود را در فصولی از سال و یا با توسعه ان در تمام مدت سال رفع کنند. سیستم های نصب شده در یک گلخانه اگر بخواهد در تمام مدت سال مورد بهره برداری قرار بگیرد ، چیزی کم تر از گلخانه های صنعتی نیست و فقط تجهیزات کوچکتر و با خروجی کمتر را دارا است و نمی تواند خیلی با گلخانه های بزرگ فرق کرده و متفاوت باشد.

ادامه مطلب