هتل نیلوفر هواپیمایی ماهان

دیوار سبز هوشمند فضای باز در هتل لوکس نیلوفر هواپیمایی ماهان 

 

قطعا استفاده از عناصر دکوراتیو که بروز هم بوده و بتواند جلب توجه کرده و مزیت های دیگری هم داشته باشد ، برای هر طراحی اهمیت داشته و سعی در استفاده موثر از آنها را دارند.

دیوار سبز که در منابع مختلف به دیوار عمودی ، green wall  و یا کاشت عمودی و دیوار زنده گیاهی و ... نیز نام برده میشود دارای همین مزیت عنوان شده است.

 در سرزمین نسبتا خشکی مانند ایران که هر روز هم بر این خشکی افزوده می شود استفاده از فضای سبز مانند دیوار سبز میتواند بسیار چشم گیر بوده و چشم انداز مناسبی را به وجود آورد .

دیوار سبز و یا همان دیوار سبز عمودی  و یا باغ عمودی میتواند به شکل مستقل و خود کار نیازهای خود را برطرف کند و به خدمات کمی احتیاج دارد .

یکی از مزایای دیوار سبز و یا green wall  استفاده کم از آب و نداشتن پس آب برای آب یاری میباشد چرا که با استفاده از سیکل بسته خود حداکثر استفاده از آب را استفاده کرده و هیچگونه اتلاف منابع آب نداشته مگر مقداری را که جهت تبخیر از سطوح برگ خود انجام میدهد.

در هتل نیلوفر ماهان دو پانل دیوار سبز با اندازه نسبتا بزرگ نصب شده است که چشم انداز خوبی را در ورودی ساختمان تشکیل داده و موجبات بالا رفتن میزان فضای سبزی شده که قانوناً این مجموعه ملزم به ایجاد ان بوده است و این در حالیست که کمترین سطح اشغال را در حیاط ورودی در بر داشته است .

دیوار سبز این مجموعه به نورهای دکوراتیو و نور رشد و یا چراغ رشد که در ایران به چراغ گلخانه نیز معرف است مجهز گشته است در اوج گرما و سرمای سال این دیوار سبز توانسته  رشد خوبی داشته باشد و با استفاده از اقلامی که در آنها استفاده شده است میزانی نیز از حشرات موذی اطراف خود را نیز کم کند .

دیوار سبز هتل نیلوفر ماهان یکی از انواع دیوار سبز خوش ساخت شرکت آرایه سبز گل آذین بوده که در سالهای قبل نصب و به بهره برداری رسیده است.