تلفیقی از دیوار سبز، هنر و صنایع ایرانی

طرحی تلفیقی از دیوار سبز، هنر و صنایع ایرانی

   استفاده از هنرهای اصیل ایرانی  در فرمهای مدرن و جدید که مورد پسند همه بوده  و در اجرا می تواند  معرف و نمادی از تلفیق  صنایع  و هنر ناب ایرانی  باشد  و در اجرا نیز بدلیل سختی و ظرافت  بسیار بدیع و خاص خواهد بود .

      استفاده از طرحی که بتواند از اجتماع هنرهای مختلف سرزمینی  تشکیل شود ، باعث دیده شدن این هنرها  شده  و  رونق این صنایع را در پی خواهد داشت. ساخت محصولی که تبلور هنر دستان مردمان یک سرزمین باشد ، همه در کنار هم و با روشی خلاقانه ، بدیع، جدید و مدرن به گونه ای که هر بیننده صاحب سلیقه ای را  به وجد آورد و نظاره گر کند. تجمع صنایع سرزمینی در قالب فرمهای مدرن بسیار چشم گیر و مقبول مردم خواهد بود به گونه ایکه تا مدتها در ذهن و خاطرشان خواهد بود .

     استفاده از تکنیکهای کاملا به روز و مدرن و جهانی به گونه ایکه هر ناظری که کمترین شناختی نسبت به صنایع دستی ایران دارد نیز مجذوب  هنر موارد اجرا شده شود .

     در این راستا می توان طرح های مربوط به دیوار سبز گیاهی را به شکلی بسط داد تا بتواند علاوه بر کارایی مورد نظر که همانا  تلطیف فضای سالنها ، منازل ، دفاتر کار و...  است ، با  ایجاد چشم اندازهای زیبا  کار کردی نمایشی و دکوراتیو نیز داشته باشد .

در طرح فوق که توسط گروه گل آذین طراحی شده است دیواری مستقل بدون وابستگی به اطراف دیده می شود که هم در آن ازدیوار سبز استفاده شده است و هم از صنایع دستی ایرانی مانند آجر کاری ، ابزار کاری ، منبت چوب ، مینیاتور ، قلم کاری روی نقره ، ارسی کاری ، شیشه گری ، مقرنس ، کاشی کاری ، گچ کاری ، ویترای بر روی شیشه ، گرین وال ، نور پردازی بطنی و...  

گل آذین در نظر دارد با استفاده از این گونه صنایع ایرانی روشی نو در طراحی دیوار سبز ایجاد کرده و سبکی چشم نواز و با صلابت را ارائه کند .

در صورتیکه در نظر دارید با اینگونه طرح ها در فضای مورد نظر خودتان آشنا شوید می توانید با دفتر گل آذین تماس گرفته و مشاوره های رایگان دریافت کنید.