خرید کود :

گیاهان نیز مانند تمام جانداران به موادغذایی نیاز دارند.گیاهان مواد غذایی را به کمک ریشه از خاک دریافت می کنند خاکی که استفاده می کنیم تمام مواد غذایی مورد نیاز گیاه را ندارند و آن مقدار مواد غذایی که دارند بعد از مدتی به پایان می رسد و خاک فقیر از مواد غذایی می شود به همین خاطر باید بصورت منظم به گیاهان کود مناسب داد پس به این نتیجه میرسیم که خرید کود برای پرورش گل و گیاه و کشاورزی یکی از الزامات می باشد.

محرک رشد گیاهان آپارتمانی :

گیاهان برای رشد و ادامه حیاط به 3 عنصر پرمصرف نیترات ، پتاسیم ، فسفر و 13 عنصر کم مصرف مثل آهن ، مس، روی،کبالت ، ید ، منگنز و …. نیاز دارند.که ما باید این مواد غذایی را بصورت کود اورگانیک یا کود شیمیایی به آن ها برسانیم.محرک رشد گیاهان آپارتمانی شامل انوع کود سه بیست ، کود ریشه زایی ، کود گلدهی ، کود آهن ، هیومیک اسید و …. می باشد که نوع کود را باید براساس ضرورت گیاه انتخاب کرد.

خرید کود شیمیایی :

کود های شیمیایی تاثیر سریع تری نسبت به کودهای اورگانیک دارند.در ادامه چند تا از بهترین کود های شیمیایی را معرفی می کنیم.با ما همراه باشید.

خرید کود سه بیست برای گیاهان آپارتمانی :

کود سه بیست درصد مساوی از 3 عنصر نیترات ، فسفر ، پتاس دارد.این کود موادغذایی را به یک اندازه به گیاه می رساند و باعث رشد بهتر و جوانه زنی می شود.اگر گیاهی دارید که تمام زیبایی آن بخاطر برگ هایش است از کود سه بیست استفاده کنید زیرا کود 202020 باعث می شود گیاه برگ بیشتر و بهتری تولید کند.

کود ریشه زایی 105210 :

کود ریشه زایی 105210 به علت داشتن میزان فسفر بالا به گیاه کمک می کند تا ریشه بیشتر و قوی تری تولید کند ریشه قوی باعث می شود گیاه بهتر موادغذایی جذب کند و رشد بهتری  داشته باشد و پاجوش بیشتری دهد گیاهانی مانند سانسوریا و زاموفیلیا برای تولید پاجوش باید ریشه قوی داشته باشند کود های فسفر بالا به این گیاهان کمک می کنند که تولید مثل بیشتری داشته باشند.یکی از مشکلات شایعی که آگلونما ها دارند بخصوص آگلونما سبز پوسیدگی و ضعیف شدن ریشه است که می توان با استفاده منظم از کود های فسفربالا مثل 105210 جلو این مشکل را گرفت.

کود گلدهی 121236 :

همان طور که گفته شد نوع کود را باید براساس نیاز گیاه انتخاب کرد.گیاهان گلدار مثل لیلیوم ،شیپوری،آنتوریوم ، اسپاتی فیلوم ، شمعدانی ، ژربرا و ..  برای اینکه وارد فاز زایشی شوند یعنی به گل بروند احتیاج به یک محرک دارند که بهترین محرک برای آن ها کود های پتاس بالا است زیرا عنصر پتاس رشد زایشی گیاه را بالا می برد.کود گلدهی را باید بصورت منظم جز زمان های که گیاه روی گل است به گیاه دهید.

کود آهن :

آهن جزو عناصر کم مصرف است و گیاه خیلی به آن نیاز ندارد کود آهن را بهتر است سالی دو بار آن هم در بهار و تابستان به گیاه دهید از علایم کمبود آن در گیاه زرد شدن پهنک برگ می باشد اگر زمانی دیدید پهنک برگ زرد شده اما رگ برگ ها همچنان سبز هستن یعنی گیاه شما دچار کمبود آهن است.

هیومیک اسید :

هیومیک اسید باعث حاصلخیزی خاک می شود و همچنین به گیاه کمک می کند تا مواد غذایی و آب را بهتر جذب کند و مقاومت گیاه را در برابر آفت و بیماری بالا می برد.هیومیک اسید را می توانید هر دو ماه یکبار همراه با کود مناسب به گیاه دهید.

کود اورگانیک برای گیاهان آپارتمانی :

کود های اورگانیک از تجزیه مواد الی ، بقایای موجودات زنده بدست می آیند مثل ورمی کمپوست

خرید اینترنتی کود :

زمانی که به خرید گل آپارتمانی می روید و گل زیبایی را می خرید علاوه بر خرید گلدان گل که زیبایی و جذابیت گل شما را چندین برابر می کند باید برای رشد بهتر و شادابی آن کود مناسب برای آن گیاه را هم تهیه کنیدشما به راحتی می توانید از هر نقطه کشور هر نوع کودی را که می خواهید بصورت تکی یا عمده از فروشگاه گل آذین با قیمتی مناسب تهیه کنید و درب منزل تحویل بگیرید.حتی قبل خرید هم می توانید از کارشناس های ما مشاوره بگیرید.

قیمت کود کامل :

قیمت کود کامل متفاوت است و به وزن ، نوع کود و برند آن کود بستگی دارد.