خرید گلدان گل :

طراحان داخلی استفاده از گل و گیاه را در دکوراسیون منزل یک تکنیک مهم تلقی می کنند آن ها گیاهان آپارتمانی را با گلدان مناسب و شیک ست می کنند. و به عنوان عنصر زنده در محیط قرار می دهند. گیاهان علاوه بر زیبایی بخشیدن به دکوراسیون انرژی های محیط را نیز تغییر می دهند و رنگ را به محیط اضافه می کنند. هنگام خرید گل آپارتمانی باید یک گلدان گل مناسب نیز برای گیاه خود انتخاب کنید که هم با دکوراسیون منزل یا محل کار شما همخوانی داشته باشد و هم لباسی مناسب و راحت برای گیاه باشد. هنگام خرید گلدان گل باید به یکسری نکات توجه کرد.

انواع گلدان گل :

گلدان ها از نظر جنس ، رنگ ، مدل ، اندازه ، قیمت بسیار متنوع هستند.قطعا برای شما هم پیش آمده هنگام خرید گلدان گل دچار سردرگمی شده اید. ما در گل آذین به بررسی جنس های مختلف گلدان پرداخته ایم تا شما بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید.

لازم نیست حتما یک گیاه گران قیمت را در یک گلدان قرار دهید تا شیک به نظر بیاید اگر در انتخاب گلدان گل دقت کرده باشید حتی با قرار دادن گیاه آپارتمانی ارزان قیمت نیز بسیار شیک به نظر می آید.

گلدان سفالی :

گلدان های سفالی یکی از رایج ترین گلدان ها هستندکه از گذشته تا به امروز در کنار گیاهان بوده اند این گلدان ها یکسری معایب و مزیت هایی دارند که هنگام خرید گلدان گل باید به آن ها توجه کنید..

مزیت خرید گلدان سفالی :

  • ریشه گیاه به راحتی نفس می کشد
  • در اندازه های استاندارد در دسترس است
  • قیمت مناسبی دارد

معایب خرید گلدان سفالی :

  • رطوبت خاک را جذب و گیاه به آبیاری بیشتری نیاز دارد.
  • ظریف و شکننده بودن
  • در صورت زیاد بودن املاح موجود در آب ، نمک در دیواره رسوب می کند و موجب شوری خاک می شود.

گلدان سفالی مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد :

هنگام خرید گلدان سفالی حواستان باشد گلدانی را انتخاب کنید که بدنه داخلی آن لعاب دار باشد تا آب کمتری را جذب کند و انتهای گلدان حتما سوراخ باشد تا آب اضافی به راحتی از انتهای آن خارج شود.

خرید گلدان سرامیکی :

گلدان های سرامیکی از نظر رنگ و ظاهر بسیار متنوع هستند و پاسخگوی هر سلیقه ای می باشند.ظاهر شیک آن ها باعث می شود که بتوان به عنوان گلدان دکوری و همین طور گلدان گل استفاده کرد. گلدان های سرامیکی وزن زیادی دارند که همین ویژگی باعث می شود گیاهانی که وزن زیادی دارند را در آن کشت کرد. یکی از معایب این گلدان ها این است که ممکنه بخاطر سرد و گرم شدن هوا ترک بخورند پس در زمان خرید گلدان سرامیکی انواع با کیفیت آن را تهیه کنید.

خرید گلدان فلزی :

امروزه گلدان های فلزی به علت ظاهر شیک و زیبایی که دارند بسیار محبوب شده اند. گلدان های فلزی که جنس آن ها آلومینیوم است به علت سبک بودن و ضدزنگ بودن مناسب تر هستند. یکی از معایت گلدان های فلزی این است که زیر نورمستقیم آفتاب به شدت داغ می شوند که این امر باعث آسیب رسیدن به ریشه می شود.

خرید گلدان بتنی :

گلدان های بتنی به علت ظاهر مینمالی که دارند بسیار محبوب شده اند که از آن ها به عنوان دکوری و هم گلدان گل می توان استفاده کرد. این گلدان ها عمر بسیار زیادی دارند و نشکن هستند اگر کودک شما آن را به زمین بزند حتی ترک هم بر نمیدارد.اگر به دنبال هدیه ای خاص و زیبا برای دوستتان هستید یک کاکتوس زیبا را با گلدان بتنی ست کنید و به او هدیه دهید.